content top

Depilacja wrażliwej skóry

Depilacja wrażliwej skóry

Wrażliwa skóra sprawia wiele problemów nie tylko podczas codziennej pielęgnacji. Zdecydowanie większym problemem jest w tym przypadku depilacja. Wrażliwa skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na podrażnienia, alergie i inne niekomfortowe stany zapalne. W przypadku depilacji mamy do wyboru wiele metod wykonania tego zabiegu. Większość z nich jest jednak odradzana osobom z wrażliwą skórą. Depilacja woskiem lub pastą cukrową może okazać się bardzo bolesna i wywołać wiele podrażnień oraz późniejsze wrastanie włosków. Różnego rodzaju preparaty do depilacji, np. kremy często stają się przyczyną nieprzyjemnej wysypki lub podrażnienia, które utrzymuje się na skórze bardzo długo. Również golenie maszynką może przynieść złe efekty. Zawsze jednak to maszynka ma większą szansę na powodzenie. Warto jednak wybrać taką z ruchomą główką i kilkoma ostrzami. Przyda się również żel lub pianka do golenia. Zawsze po golenia warto nałożyć oliwkę lub balsam łagodzący. Tak unikniemy bolących, nieestetycznych podrażnień.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Najlepsze kremy na noc

Najlepsze kremy na noc

Pielęgnacja twarzy wymaga odpowiedniego doboru kosmetyków. Również pielęgnacja stosowana na dzień powinna się nieco różnić od tej stosowanej na noc. W zależności od pory dnia nasza skóra narażona jest na działanie innych warunków. Inaczej przebiegają w niej różnego rodzaju procesy, dlatego też powinna być pielęgnowana w nieco inny sposób. Zwykle większą wagę przywiązujemy do pielęgnacji dziennej, niż nocnej. To jednak nocą skóra odpoczywa i jest w stanie przyjąć więcej cennych składników odżywczych. Warto więc wybrać krem na noc z bardziej skoncentrowanymi składnikami odżywczymi oraz większą ich ilością. Krem musi jednak być dopasowany do potrzeb i problemów naszej cery. Dobrym rozwiązaniem na noc jest również peeling enzymatyczny oraz serum. Oba te kosmetyki lepiej spełniają swoją funkcję jeśli są nakładane na noc. Skóra czerpie z nich więcej zbawiennych właściwości. Staje się znaczniej odżywiona, silniejsza i odporniejsza na uszkodzenia i bakterie. Kosmetyki na noc powinny być również dobrze dobrane do naszego wieku.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Moda na męski zarost

Moda na męski zarost

Męska moda bardzo różnie podchodzi do kwestii męskiego zarostu. Niekiedy istnieją sezony, w których panowie zdecydowanie pozbywają się niechcianego zarostu i cieszą się gładkimi twarzami. Istnieją też momenty, w których mężczyźni wiele eksperymentują z długością i kształtem swojego zarostu. Obecnie męska moda jest tak specyficzna i nierygorystyczna, że wszystkie te rozwiązania są dozwolone i cieszą się bardzo dużą popularnością. Męski zarost nie powinien jednak ograniczać się do noszenia samych wąsów. Takie rozwiązanie nie jest już cenione tak jak kilkadziesiąt lat temu. Dopuszcza się je w przypadku starszych mężczyzn. Młodzi panowie zdecydowanie powinni jednak zrezygnować z tego rozwiązania. Lepszym rozwiązaniem jest zapuszczenie brody, nawet takiej o znacznej długości. Wielu sławnych stylistów uważa, że broda jest hitem obecnego sezonu. Dla panów mniej ekstrawaganckich lepszym rozwiązaniem będzie delikatny, kilkudniowy zarost, który bez trudu można przycinać maszynką lub specjalnym trymerem.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Rozdwojone końcówki włosów

Rozdwojone końcówki włosów

Lubimy wyglądać atrakcyjnie. Nie zależnie od płci i wieku dużą uwagę przywiązujemy do swojego wyglądu. Istotne wpływ na nasz wygląd mają nasze fryzury. Zdrowe, piękne i mocne włosy zdecydowanie dodają nam uroku. Co jednak jeśli nasze włosy są osłabione, zniszczone i nijakie? Przyczyn takiego stanu może być bardzo wiele. Począwszy od warunki atmosferyczne, poprzez niewłaściwą dietą, choroby, aż po braki w pielęgnacji. Najpowszechniejszym problemem są rozdwajające się końcówki. Nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale też sprawiają wiele problemów w codziennym układaniu fryzury. Idealnym sposobem na pozbycie się rozdwojonych końcówek jest regularne podcinanie włosów. W ten sposób wzmacniamy ich strukturę i przyspieszamy wzrost. Ważne są również szampony i odżywki odbudowujące i regenerujące, które dostarczą wielu cennych składników odżywczych. Duże znaczenie ma również sposób suszenia włosów. Nie powinny być one narażane na wysokie temperatury oraz bardzo bliski kontakt z powietrzem suszarki.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Codziennie dbaj o paznokcie

Codziennie dbaj o paznokcie

Dłonie są często naszą wizytówką. Dla pięknych dłoni szczególne znaczenie ma jednak wygląd paznokci. To czy odpowiednio zadbamy o swoje paznokcie może mieć duży wpływ na to jak inni będą postrzegać nasz wizerunek. Warto więc każdego dnia dbać odpowiednio o swoje paznokcie. Można zacząć od prawidłowej pielęgnacji. Należy regularnie podcinać paznokcie, tak aby nie niszczyć ich struktury. Duże znaczenie ma również pilnik. Najlepiej sprawdza się ten papierowy, najgorzej natomiast metalowy. Zamiast lakierów warto co jakiś czas stosować kurację odżywkami. Paznokcie zostaną wzbogacone w cenne składniki odżywcze i będą zdecydowanie mocniejsze. Jeśli jednak nie lubimy regularnie malować paznokci dobrym rozwiązaniem jest stosowanie odpowiedniego kremu do rąk, który dba nie tylko o skórę dłoni, ale również o płytkę paznokcia. Warto zwrócić też uwagę na dietę, która może mieć wpływ na stan naszych paznokci. Pomocne mogą się stać orzechy, galaretki oraz warzywa i owoce. Kompleksowe dbanie da zdecydowanie lepsze efekty.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Domowe zabiegi kosmetyczne

Domowe zabiegi kosmetyczne

Każdy może zadbać o siebie nie wychodząc nawet z domu. Niekoniecznie trzeba korzystać z drogich, luksusowych zabiegów upiększających, aby wyglądać i czuć się atrakcyjnie. Dobrym rozwiązaniem są również domowe, proste zabiegi, które pomogą zachować urodę. Każda część naszego ciała wymaga nieco innej pielęgnacji. Zwykle największą uwagę przywiązujemy jednak do naszej twarzy oraz fryzury. Domowe zabiegi jakim możemy się bez trudu poddać to przede wszystkim peeling wykonany z naturalnych produktów spożywczych. Możemy wykorzystać tutaj cukier lub sól połączoną z odrobiną miodu. Dobrym rozwiązaniem są również domowe maseczki. W zależności od potrzeb skóry warto wybrać inne składniki. Powszechnie używa się jednak naturalnego jogurtu, droższy z mlekiem, aloesu, czy odpowiednio przygotowanych warzyw. Idealnym wzmocnieniem włosów może się okazać płukanka z połączenia wody i octu. Ilość domowych zabiegów stworzonych na bazie produktów, które znajdują się w niemal każdej kuchni jest niezliczona. Warto je jednak odpowiednio dobrać do problemów swojej cery.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .
content top